Teknik Gezi

Kısaca teknik gezi tanımını yapmak istersek;

Bir şirketin veya fabrikanın işleyişini, kurallarını, süreçlerini, yapılarını deneyim edinebileceğiniz, meslekler ve iş bölümleri hakkında çeşitli bilgiler ve deneyimlere sahip olacağınız gezilerimizdir.

Sizlere online teknik gezilerimizden bahsetmeden önce yüz yüze dönemde gerçekleştirdiğimiz gezilerimizden kısaca bahsetmek isteriz.

Eczacıbaşı Yapı Grubu Teknik Gezisi:

Biz bu gezide birden fazla farklı üretim alanlarıyla yapı sektöründe kullanılmak amacıyla üretilen ürünlerin evlerimize girene kadar geçtiği aşamaları öğrenme fırsatı bulmakla birlikte iş güvenliği eğitimi de almayı ihmal etmedik. Çok kıymetli Eczacıbaşı Yapı Grubu Ailesi merak edilen tüm soruları cevaplandırırken bizler de kariyer alanında ilgi çekici bilgiler edinmeyi ihmal etmedik.

Eskişehir Çöplerden Elektrik Enerjisi Üretimi ve Evsel Atık Dönüşüm Tesisi Teknik Gezisi:

Bizler bu gezimizde tesiste atıklardan elektriğin hangi etaplardan geçerek oluşturulduğunu, hangi önlemlerle fabrikada çalışılabileceğini öğrendik. Bu noktada gezimiz güvenlik koşulları sebebi ile gerekli önlemlerin alınarak güvenli kazanım ortamı çerçevesinde merak uyandıran tüm soruların yetkililer tarafından cevaplandırılmasıyla sağlandı.

   2020-2021 Öğretim hayatımıza başladığımızdan beri şirketlerle ve fabrikalarla olan bağlantımızı kesmedik, yıl içinde gerçekleştirmek üzere teknik gezilerimizi planladık. Şirketlere ve fabrikalara olan bu talebimiz onları da harekete geçirdi ve bizlerle ilk online teknik gezilerini gerçekleştiren şirketler de oldu.


Alaşehir Jeotermal Enerji Santrali
Etkinliğimiz Zorlu Enerji’nin şirket sunumuyla başlayıp ardından insan kaynakları departmanı bünyesinde bilgi sahibi olduktan sonra, jeotermal ve yenilenebilir enerji hakkında konuşmamızla devam etti, etkinliğimizin sonunda fabrikayı canlı tur ile gezerek, gözlemler yaptık.

Schneider Electric Çayırova Yerleşkesi

Bu teknik gezimizde her zaman olduğu gibi şirket hakkında bilgi sahibi olmak adına sunumla başladık. Fabrikanın ürettiği transformatörler ve trafolar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra katılımcılarımızın sorularıyla gezimizi sonlandırdık.
BOSCH Manisa Termoteknik Fabrikası
Bu teknik gezimizde bir ilki gerçekleştirdik ve ekibimizden 2 arkadaşımız BOSCH fabrikasına konuk oldular ve İbrahim Bey’in sunumu ve bilgilendirmesinden sonra arkadaşlarımızla birlikte bizler de fabrikayı gezme fırsatı yakaladık. Gezimiz yaklaşık 2-3 saat sürmekle birlikte katılımcılarımızdan yüz yüze gerçekleştirilen teknik gezi hissiyatını yakaladıkları geri dönüşlerini aldıktan sonra gezimizi sonlandırdık.