Katılım ve içerik açısından Eskişehir’in en büyük ve en kapsamlı öğrenci organizasyonu olan Mühendislik ve Yönetim Akademisi, kısa adıyla MÜYAK, tamamen öğrenci tabanlı olup; seminer, konferans,sosyalleşme ve eğlence amaçlıdır. Ulusal bir etkinlik olan Müyak farklı şehirlerin farklı üniversitelerden katılımcılarıyla Eskişehir’in en büyük öğrenci etkinliği olma özelliği göstermektedir.

MÜYAK 2006 yılından beri her yıl düzenlenmekte olup, iş dünyası ile her şehirdeki öğrencileri bir araya getirerek; yönetimsel anlamda bilgi alışverişinde bulunmalarını,üniversite – iş dünyası işbirliğini sağlamayı,Türkiye ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından izleyebilmelerini, aralarındaki arkadaşlık bağını kuvvetlendirmeyi amaç edinmiş, tamamıyla öğrenciler tarafından düzenlenen bir seminerler zinciridir. 

         Mavi Kürenin Devleri konsepti ile 60 farklı üniversiteden de katılımcısıyla +1000kişilik olan ve hazırlıkları tamamlanan 14.Müyak; QNB FinansBank, Eczacıbaşı, LC Waikiki, Mİgros, Arçelik, Şişecam, UniKuni firmalarının üst düzey yöneticilerini ağırlamak için günler sayarken pandemi sürecine girilmesiyle iptal edilmiştir.